KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13372232
nr 1337 2232
Servulo Esmeraldo
(1929-2017), Brasilien
Färgetsningar, Signerad, numrerad 6/50 + 41/50, oramat löst blad. Bladets mått: 50x32,5 respektive 55,5x37,5 cm
Sérvulo Esmeraldo, brasiliansk konstnär född 1929, död 2017.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:51:06
200 kr
250 kr
Servulo Esmeraldo
Läs mer om Servulo Esmeraldo